Un total de 22.511 estudiants s’examinaran de la PAU la pròxima setmana

Un total de 22.511 estudiants de la Comunitat Valenciana participaran la setmana vinent en la convocatòria ordinària de les Proves d’Accés a la Universitat 2022 (PAU).

El 60% de l’estudiantat que es presentarà a les proves són dones i el 40%, homes.

Per universitats, les dos universitats de la província de València són les que acolliran un major nombre d’estudiants, amb 6.572 alumnes i que s’examinaran a la Universitat de València i 5.639 a la Universitat Politècnica de València.

Li segueixen les dos universitats de la província d’Alacant que acolliran a un total de 7.714, dels quals 4.011 realitzaran les proves en la Universitat Miguel Hernández d’Elx i 3.703 en la Universitat d’Alacant.

Finalment, a la Universitat Jaume I de Castelló s’examinaran un total de 2.586 alumnes.

La major part de l’estudiantat accedeix a les PAU després de cursar Batxiller, i tan sols 1.523 estudiants procedeixen de cicles formatius. Cal destacar, que el nombre de dones que es presenten a les PAU, després de completar un cicle formatiu, és quasi el doble d’homes que accedeixen per aquesta via.

Els exàmens començaran dimarts que ve 7 de juny a les 9.30 hores, i finalitzaran el dijous 9 de juny.

Últimes notícies

El València Basket es classifica per a la seua primera Final a Quatre després d’atropellar al Panathinaikos

El València Basket va derrotar amb autoritat al Panathinaikos en el quint partit de quarts d'Eurolliga (81-64) i es va classificar per primera vegada per a la Final a Quatre.

El Sevilla remunta un 2-0 inicial i arranca un valuós empat a Vila-real

El Vila-real es va avançar 2-0 amb punts de Gerard Moreno i Georges Mikautadze, però el Sevilla va reaccionar abans del descans i va rescatar un empat amb els gols d'Os i Kike Salas.

Sis mesos de presó per apropiar-se d’un cotxe encarregat per a la seua recollida i revendre’l

L'Audiència d'Alacant condemna a sis mesos de presó a un home que es va quedar amb un cotxe que havia d'arreplegar per a la seua propietària i el va registrar a nom d'una afí que ho va vendre a un tercer.

Educació eleva al 27,26% el seguiment de la tercera jornada de vaga docent en la Comunitat

La Conselleria d'Educació situa en el 27,26% el seguiment de la tercera jornada de vaga indefinida del professorat no universitari, mentres sindicats mantenen la pressió i acudixen a una nova taula de negociació.