Gayano Lluch, Primer Premi Infantil de la Secció Especial

Compartir:

El monument amb el lema "Columbus" s’alça com la millor Falla infantil de València 2022. La falla de Torrefiel és de l'artista Sergio Alcañiz Valiente

El monument amb el lema “Columbus, reiniciar el món” s’alça com la millor Falla infantil de València de les Falles 2022. Gayano lluch, falla del barri de Torrefiel de València és de l’artista Sergio Alcañiz i ha quedant per davant de Convent Jerusalem i Maestro Gozalbo-Comte Altea, en segona i tercera posició respectivament.

Amb un pressupost de 52.000 euros, el quart de la seua secció, la falla guanyadora del Primer Premi Infantil de la Secció Especial és una representació de la defensa de la natura que es troba en greu perill enfront d’uns avanços tecnològics que devoren a un ritme frenètic els recursos naturals.

Falla Gayano Lluch| Foto: @fallagayanolluc

La resta de falles premiades són la comissió de la falla Espartero-Ramón i Cajal de Plantadeu 2018 SL, en quart lloc. El cinqué és per a la falla Exposició-Misser Mascó, de Joan S. Blanch. La falla Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals, de Fernando Foix Fabregat, queda en sisena possició i en seté lloc Na Jordana, de Miguel Hernández Aguelo.

A la meitat de la taula queden amb el huité lloc Malva-Rosa-Antoni Ponz-Cavite, de Mario Pérez Sánchez, nové s’ha atorgat a Reina-Pau-Sant Vicent, de Ceballos i Sanabria; i en desé lloc, Ciscar-Borriana, de Bernardo Estela Parra. Finalment, han quedat les comissions de Barri Beteró en onzé lloc amb el monument de Sergio Gómez Ferrer; i en dotzé lloc la Comte de Salvatierra-Ciril Amorós (Gregorio Acebedo García).


A més a més, els Premis d’Enginy i Gracia han sigut per a la comissió Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (Sergio Amar Medina) amb el primer premi, segon premi per a la Falla Gayano Lluch de Sergio Alcañiz, i el tercer per a la comissió Exposició-Misser Mascó amb el monument de Joan S. Blanch.

Premis falles infantils secció especial

 1r Premi a la Falla   227  Gayano Lluch (Sergio Alcañiz Valiente)

2n Premi a la Falla     12  Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (José Gallego Gallego)

  3r Premi a la Falla     44  Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (Sergio Amar Medina)

4rt Premi a la Falla   204  Espartero-Ramón y Cajal (Plantadeu 2018 SL)

  5é Premi a la Falla     22  Exposició-Misser Mascó (Joan S. Blanch)

  6é Premi a la Falla   145  Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (Fernando Foix Fabregat)

  7é Premi a la Falla       9  Na Jordana (Miguel Hernández Aguelo (Miguel H))

  8é Premi a la Falla   112  Malva-Rosa-Antoni Ponz-Cavite (Mario Pérez Sánchez)

  9é Premi a la Falla   143  Reina-Pau-Sant Vicent (Ceballos y Sanabria)

10é Premi a la Falla     83  Ciscar-Borriana (Bernardo Estela Parra)

11é Premi a la Falla   181  Barri Beteró (Sergio Gómez Ferrer)

12é Premi a la Falla   149  Comte de Salvatierra-Ciril Amorós (Gregorio Acebedo García)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  1r Premi a la Falla     44  Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (Sergio Amar Medina)

2n Premi a la Falla   227  Gayano Lluch (Sergio Alcañiz Valiente)

  3r Premi a la Falla     22  Exposició-Misser Mascó (Joan S. Blanch)

Consulta tota la informació de les Falles 2022:

Llistat de totes les seccions

Secció 1a.

Consulta els premis de les falles infantils de la secció 1

PREMIS
1r Premi a la Falla 78 Bisbe Amigó-Conca (Gonzalo Gabriel Rojas Rodríguez)
2n Premi a la Falla 100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel•lí (Raúl García Pertusa)
3r Premi a la Falla 34 Pilar, pl. (Xavier Gurrea)
4rt Premi a la Falla 384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà (Mario Pérez Sánchez)
5é Premi a la Falla 284 Ceramista Ros-Josep Maria Mortes Lerma (Míriam García Sandemetrio)
6é Premi a la Falla 65 Serrans-Els Furs, pl. (David Ojeda Amorós)
7é Premi a la Falla 1 Mercat Central, pl. (José Luis Platero Cosí)
8é Premi a la Falla 140 Sant Josep de la Muntanya-Terol (José Fuster García)
9é Premi a la Falla 317 Camí Nou de Picanya-Nicolau Primitiu (Ceballos y Sanabria)
10é Premi a la Falla 14 Almirall Cadarso-Comte d’Altea (Enric Ginestar Morant)
11é Premi a la Falla 278 Joaquim Costa-Comte d’Altea (Gio Artcolor)
12é Premi a la Falla 6 Llanterna-Na Rovella-Av.de l’Oest (Xavier Ureña Rodenes)
13é Premi a la Falla 84 Gravador Esteve-Ciril Amorós (Paco Giner Nuñez)
14é Premi a la Falla 120 Molinell-Alboraia (Carlos Herrero Muria)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1r Premi a la Falla 34 Pilar, pl. (Xavier Gurrea)
2n Premi a la Falla 284 Ceramista Ros-Josep Maria Mortes Lerma (Míriam García Sandemetrio)
3r Premi a la Falla 384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà (Mario Pérez Sánchez)

Secció 2a.

1r Premi a la Falla 177 Sueca-Literat Azorín (Gonzalo Rojas)
2n Premi a la Falla 302 Xiva-Francisco de Llano (Salvador Dolz Rubio)
3r Premi a la Falla 316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Vicente Gomar (disseny Paco Camallonga))
4rt Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Luis Enguídanos Montoro)
5é Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (Rubén Arcos Martí)
6é Premi a la Falla 242 Ribera-Convent de Santa Clara (Raúl García Pertusa)
7é Premi a la Falla 55 Sapadors-Vicent Lleó (Ángel Navarro Requena)
8é Premi a la Falla 358 Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (Gregorio Acebedo García)
9é Premi a la Falla 328 Enginyer Manuel Maese-Cristóbal Llorens (Salvador Dolz Rubio)
10é Premi a la Falla 59 Aras de Alpuente-Castell de Pop (Miriam García Sandemetrio)
11é Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (José Ramón Lisarde Ferrer)
12é Premi a la Falla 330 Vicent Sancho Tello-Xile (Ángel Navarro Requena)
13é Premi a la Falla 89 Sant Vicent-Periodista Azzati (Óscar Villada Sanchis)
14é Premi a la Falla 49 Barraca-Espadà (Bernardo Estela Parra)
15é Premi a la Falla 377 Av.de França-Alfred Toran i Olmos (Carlos Herrero Muria)
16é Premi a la Falla 43 Marqués de Montortal-Berní i Català (Jose Fuster García)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1r Premi a la Falla 55 Sapadors-Vicent Lleó (Ángel Navarro Requena)
2n Premi a la Falla 43 Marqués de Montortal-Berní i Català (Jose Fuster García)
3r Premi a la Falla 358 Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (Gregorio Acebedo García)

Secció 3a.

1r Premi a la Falla 28 Cuba-Literat Azorín (Mario Pérez Sánchez)

2n Premi a la Falla 111 Burjassot-Pare Carbonell (Juanjo Salom Díaz)

3r Premi a la Falla 178 Illes Canàries-Trafalgar (José Fuster García)

4rt Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (Teo Chichanova)

5é Premi a la Falla 165 Pizarro-Ciril Amorós (Xavier Gurrea)

6é Premi a la Falla 289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Ángel Navarro Requena)

7é Premi a la Falla 45 Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbà (Javier Rico Catalán)

8é Premi a la Falla 169 Major-Moraira-Natzaret (Ximo Martí Fernández)

9é Premi a la Falla 267 Marià Benlliure-Séquia de Tormos (Carlos Herrero Muria)

10é Premi a la Falla 129 Ramiro de Maeztu-Els Lleons (Manuel Martínez Reig)

11é Premi a la Falla 107 Bilbao-Maximilià Thous (Jorge Gil Sapiña)

12é Premi a la Falla 249 Segòvia, pl.-Doctor Tomàs Sala (Emilio Tamarit Simón)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 178 Illes Canàries-Trafalgar (José Fuster García)

2n Premi a la Falla 165 Pizarro-Ciril Amorós (Xavier Gurrea)

3r Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (Teo Chichanova)

Secció 4a.

1r Premi a la Falla 228 Arquitecte Alfaro-Francesc Cubells (Kuebien Valencia, S.L.U.)
2n Premi a la Falla 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (Xavier Gurrea)
3r Premi a la Falla 154 Sant Vicent-Marvà (José Fuster García)
4rt Premi a la Falla 300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (Rubén Arcos Martí)
5é Premi a la Falla 188 Primat Reig-Vinaròs (Juan José Salom Díaz)
6é Premi a la Falla 96 Quart Extramurs-Velázquez (José Ramón Lisarde Ferrer)
7é Premi a la Falla 183 Illes Canàries-Dama d’Elx (Ángel Navarro Requena)
8é Premi a la Falla 147 Mare de Déu de Lepant, pl. (Lorenzo Fandos Ayoro)
9é Premi a la Falla 86 Blocs Platja (Borja Lorente Castillo)
10é Premi a la Falla 53 Pintor Segrelles, pl. (Samuel Martínez López)
11é Premi a la Falla 47 Alberic-Heroi Romeu (Jesús Liñana Ferrando)
12é Premi a la Falla 171 Ramon de Rocafull-Comte d’Alaquàs (Miguel March Azor)
13é Premi a la Falla 349 Sants Just i Pastor-Serradora (Xavi Bonilla Silvestre)
14é Premi a la Falla 186 Bisbe Jaume Pérez-Lluís Oliag (Cristian García Carrasco)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1r Premi a la Falla 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (Xavier Gurrea)
2n Premi a la Falla 188 Primat Reig-Vinaròs (Juan José Salom Díaz)
3r Premi a la Falla 300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (Rubén Arcos Martí)

Secció 5a.

1r Premi a la Falla 197 Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana (Borja Lorente Castillo)
2n Premi a la Falla 158 Albacete-Marvà (Míriam García Sandemetrio)
3r Premi a la Falla 291 Jerónima Galés-Litògraf Pascual i Abad (Ángel Navarro Requena)
4rt Premi a la Falla 179 Ferros-Joan Baptista Perales (Borja Llorens Mata)
5é Premi a la Falla 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Ausiàs Estrugo Mañó)
6é Premi a la Falla 214 Cristòfol Sorní-Mestre Martín (Kuebien Valencia, S.L.U.)
7é Premi a la Falla 266 Mendizábal (Carlos Herrero Muria)
8é Premi a la Falla 26 Ciutat de l’Artista Faller (Teo Chichanova)
9é Premi a la Falla 184 Indústria-Sants Just i Pastor (Sergio Gómez Ferrer)
10é Premi a la Falla 232 Pius XI-Fontanars (Josué Beitia Cardós)
11é Premi a la Falla 292 Mestre Arambul Sanz-Campanar (Ricard Balanzá Martín)
12é Premi a la Falla 192 Ramiro de Maeztu-Humanista Furió (Vicente Domínguez Pérez)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1r Premi a la Falla 158 Albacete-Marvà (Míriam García Sandemetrio)
2n Premi a la Falla 179 Ferros-Joan Baptista Perales (Borja Llorens Mata)
3r Premi a la Falla 26 Ciutat de l’Artista Faller (Teo Chichanova)

Secció 6a.

1r Premi a la Falla   144  Progrés-Teatre de la Marina (Inma López Ebri)

2n Premi a la Falla   174  Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Ángel Navarro Requena)

 3r Premi a la Falla    79  Ferran el Catòlic-Àngel Guimerà (Mario Pérez Sánchez)

4rt Premi a la Falla   254  Pare Santonja-Cardenal Benlloch (Sergio Guijarro Pascual)

 5é Premi a la Falla   101  Carrera de Malilla-Enginyer J. Benlloch (José Fuster García)

 6é Premi a la Falla   308  Mercat de Castella (David Ojeda Amorós)

 7é Premi a la Falla     54  Joaquim Costa-Borriana (Vicente Domínguez Pérez)

 8é Premi a la Falla   366  Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Javier Rico Catalán)

 9é Premi a la Falla   122  Cervantes-Pare Jofré (Xaume Torrent Arenas)

10é Premi a la Falla   274  Tenda, pl. (Bernardo Estela Parra)

11é Premi a la Falla     11  Mercé, pl. (Salvador Ferris Cerveró)

12é Premi a la Falla   295  Camí de Montcada-Pintor Jacomart (Vicente Fco. Lorenzo Albert)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla   174  Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Ángel Navarro Requena)

2n Premi a la Falla   144  Progrés-Teatre de la Marina (Inma López Ebri)

3r Premi a la Falla     54  Joaquim Costa-Borriana (Vicente Domínguez Pérez)

Secció 7a.

1r Premi a la Falla 103 València-Teodor Llorente (Santiago Muñoz Girón)
2n Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Empar Iturbi (Carlos Herranz Martínez)
3r Premi a la Falla 262 Campament-La Iessa (Roberto Moratalla Gómez)
4rt Premi a la Falla 151 Just Vilar-Mercat del Cabanyal (Vicente Domínguez Pérez)
5é Premi a la Falla 334 Doctor Marañón-Mestre Palau (Ángel Navarro Requena)
6é Premi a la Falla 142 Cuba-Buenos Aires (Cristian García Carrasco)
7é Premi a la Falla 247 Lleons-Poeta Mas i Ros (Fet d’encàrrec)
8é Premi a la Falla 226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (Fet d’encàrrec)
9é Premi a la Falla 276 Carrera de Malilla-Illa Cabrera (Nuria Ferragud Sanchis)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1r Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Empar Iturbi (Carlos Herranz Martínez)
2n Premi a la Falla 151 Just Vilar-Mercat del Cabanyal (Vicente Domínguez Pérez)
3r Premi a la Falla 176 Campanar-Hipòlit Rovira (Isaac Argudo Molero)

Secció 8a.

1r Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (David Mourelle)

2n Premi a la Falla 194 Visitació-Oriola (Toni Ramos Asensi)

3r Premi a la Falla 168 Josep Benlliure-Teatre de la Marina (Vicente Domínguez Pérez)

4rt Premi a la Falla 221 Llibertat-Teodor Llorente (Xaume Torrent Arenas)

5é Premi a la Falla 27 Cadis-Els Centelles (Francisco Javier Sierra Alarcón)

6é Premi a la Falla 102 Fèlix Pizcueta-Ciril Amorós (Ximo Martí Fernández)

7é Premi a la Falla 342 Avinguda de Valladolid-Enginyer Vicent Pichó (José Luis Platero Cosí)

8é Premi a la Falla 110 Lope de Vega, pl. (Álvaro Guija Moreno)

9é Premi a la Falla 156 General Pando-Serrano Flores (Rafael Guillot Comeche)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 194 Visitació-Oriola (Toni Ramos Asensi)

2n Premi a la Falla 168 Josep Benlliure-Teatre de la Marina (Vicente Domínguez Pérez)

3r Premi a la Falla 27 Cadis-Els Centelles (Francisco Javier Sierra Alarcón)

Secció 9a.

Estas son las fallas ganadoras de la sección 9ª:

1r Premi a la Falla 285 Rodríguez de Cepeda-Llorenç Palmireno (Mario Gual Del Olmo)
2n Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Mario Pérez Sánchez)
3r Premi a la Falla 325 Mestre Rodrigo-General Avilés (Carlos Herranz Martínez)
4rt Premi a la Falla 269 Nàquera-Lauri Volpi (La Comisión)
5é Premi a la Falla 283 Jacinto Benavente-Regina Na Germana (Daniel Barea Ortiz)
6é Premi a la Falla 215 Baró de Patraix-Conca (Adrián Ballesteros Rubio)
7é Premi a la Falla 216 Rubén Vela-Doctor Waksman (Borja Llorens Mata)
8é Premi a la Falla 279 Maties Perello-Lluís de Santàngel (Fernando López Caballero)
9é Premi a la Falla 20 Salamanca-Comte d’Altea (Vicente Domínguez Pérez)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1r Premi a la Falla 225 Rosari-Calabuig, pl. (Rafael Martínez Reig)
2n Premi a la Falla 319 Sant Vicent de Paül-Dip. Clara Campoamor (Ramón Solaz Gil)
3r Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Mario Pérez Sánchez)

Secció 10a.

Estas son las comisiones premiadas en la sección 10ª

1r Premi a la Falla   392  Blas Gámez – Ángel Villena (Francisco Tarazona García)

2n Premi a la Falla   240  Mestre Bellver-Marià Ribera (Fernando Foix Fabregat)

3r Premi a la Falla     33  Montortal-Torrefiel (Imaginarte)

4rt Premi a la Falla       5  Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (Manuel Martínez Reig)

5é Premi a la Falla   327  Pintor Pasqual Capuz-Fontanars (Daniel Barea Ortiz)

6é Premi a la Falla   114  Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman (Víctor Navarro Granero)

7é Premi a la Falla   259  Oltà-Juan Ramón Jiménez (Miguel March Azor)

8é Premi a la Falla   245  Manuel de Falla-Tamarindes (Lorenzo Fandos Ayoro)

9é Premi a la Falla     57  Pelai-Matemàtic Marzal (Andreu Sánchez Hernández)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla   115  Frederic Mistral-Murta (Fet d’encàrrec)

2n Premi a la Falla   130  Patraix, pl. (Vicente Espeleta García)

3r Premi a la Falla     33  Montortal-Torrefiel (Imaginarte)

Secció 11a.

Estas son las comisiones premiadas en la sección 11ª

1r Premi a la Falla    251  Carrera de Sant Lluís-Rafael Albiñana (Francisco Tarazona García)

2n Premi a la Falla    332  Poeta Llorente (Ernesto Cimas Ribera)

3r Premi a la Falla    275  Pouet, pl. (Alejandro Cano Hernández)

4rt Premi a la Falla   270  Cuenca Tramoyeres-Guàrdia Civil (Sacabutxart)

5é Premi a la Falla    155  Barraca-Església del Rosari (Lorenzo Fandos Ayoro)

6é Premi a la Falla    125  Baró de San Petrillo-Leonor Jovani (Jorge Gil Sapiña)

7é Premi a la Falla    127  Doctor Sanchis Bergón-Túria (David Ojeda Amorós)

8é Premi a la Falla    116  Josep Maestre (José Vicente Zurita Abad)

9é Premi a la Falla    131  Iecla-Cardenal Benlloch (Álvaro Guija Moreno)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla    251  Carrera de Sant Lluís-Rafael Albiñana (Francisco Tarazona García)

2n Premi a la Falla    131  Iecla-Cardenal Benlloch (Álvaro Guija Moreno)

3r Premi a la Falla       69  Sant Josep de Pignatelli-Doctor Peset Aleixandre (Vicente Espeleta García)

Secció 12a.

Estas son las Fallas ganadoras de la sección 12ª

1r Premi a la Falla 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (Mario Pérez Sánchez)
2n Premi a la Falla 30 La Vall de Laguar-Pare Ferris (Pedro Rodríguez Marín)
3r Premi a la Falla 170 Regne de València-Sant Valer (Ximo Martí Fernández)
4rt Premi a la Falla 335 L’Eliana-El Cid (Sergio Gómez Ferrer)
5é Premi a la Falla 2 Mercat de Russafa, pl. (David Ojeda Amorós)
6é Premi a la Falla 164 Pérez Galdós-Calixt III (Daniel Salvador Esteve)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1r Premi a la Falla 170 Regne de València-Sant Valer (Ximo Martí Fernández)
2n Premi a la Falla 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (Mario Pérez Sánchez)
3r Premi a la Falla 180 Plaça d’Espanya-Ramón y Cajal-Pintor Benedito (Xaume Torrent Arenas)

Secció 13a.

Estas son las fallas premiadas de la sección 13a

1r Premi a la Falla 223 Benicadell-Sant Roc (Carlos Herranz Martínez)

2n Premi a la Falla 281 Ministre Luis Mayans-Argenter Suárez (José Luis Platero Cosí)

3r Premi a la Falla 19 Sant Bult, pl. (Enrique Iborra Lobejón)

4rt Premi a la Falla 309 Negret, pl. (Manuel Martínez Reig)

5é Premi a la Falla 304 Isaac Peral-Méndez Núñez (Daniel Barea Ortiz)

6é Premi a la Falla 374 Pere Cabanes-Joan XXIII (Santiago Muñoz Girón)

7é Premi a la Falla 167 En Plom-Guillem de Castro (Juan Alberto Navarro Guijarro)

8é Premi a la Falla 159 Doctor Manuel Candela-Beatriz Tortosa (Juan Carlos Banacloy Cuevas)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 281 Ministre Luis Mayans-Argenter Suárez (José Luis Platero Cosí)

2n Premi a la Falla 223 Benicadell-Sant Roc (Carlos Herranz Martínez)

3r Premi a la Falla 80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Julia Navarro Coll)

Secció 14a.

Estos son las comisiones premiadas de la sección 14ª

1r Premi a la Falla 66 Arbre, pl. (Emilio Tamarit Simón)

2n Premi a la Falla 341 Carters-Litògraf Pasqual i Abad (José Fuster García)

3r Premi a la Falla 37 Dalt-Sant Tomàs (Santiago Muñoz Girón)

4rt Premi a la Falla 189 Giorgeta-Roís de Corella (Luis Enguídanos Montoro)

5é Premi a la Falla 371 Josep Maria Bayarri-Los Isidros (Francisco Javier Soriano Gimeno)

6é Premi a la Falla 208 Escalante-Marina (Alejandro Cano Hernández)

7é Premi a la Falla 109 Sant Rafael-Antón Martín (Ximo Martí Fernández)

8é Premi a la Falla 185 Poeta Altet-Benicarló (Salvador Dolz Rubio)

9é Premi a la Falla 354 Marqués de Lozoya-Poeta Josep Cervera i Grifol (Ignacio Ferrando Tamarit)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 341 Carters-Litògraf Pasqual i Abad (José Fuster García)

2n Premi a la Falla 189 Giorgeta-Roís de Corella (Luis Enguídanos Montoro)

3r Premi a la Falla 66 Arbre, pl. (Emilio Tamarit Simón)

Secció 15a.

Estas son las fallas premiadas de la sección 15a

1r Premi a la Falla 85 Cuba-Dénia (David Sánchez Llongo)
2n Premi a la Falla 175 Barri Mont de Pietat (Pascual R. Montes Carrasco)
3r Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (Santiago Muñoz Girón)
4rt Premi a la Falla 105 Poeta Asins-Alegret-Puçol (José Vicente Zurita Abad)
5é Premi a la Falla 72 Joaquim Navarro-Carrícola (Xaume Torrent Arenas)
6é Premi a la Falla 218 Ausiàs March-Na Rovella (Juan Alberto Navarro Guijarro)
7é Premi a la Falla 287 Riu Bidasoa-Comte de Torrefiel (Cristian García Carrasco)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1r Premi a la Falla 72 Joaquim Navarro-Carrícola (Xaume Torrent Arenas)
2n Premi a la Falla 7 Borrull-Túria (Andreu Sánchez Hernández)
3r Premi a la Falla 88 Bailén-Xàtiva (Matías Almela Piqueras)

Secció 16a.

Estas son las fallas ganadoras de la sección 16ª

1r Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Manuel Martínez Reig)
2n Premi a la Falla 157 Sant Joan Bosco-Duc de Mandas (Míriam García Sandemetrio)
3r Premi a la Falla 97 Sèneca-Iecla (Santiago Muñoz Girón)
4rt Premi a la Falla 359 Enginyer Josep Sirera-Pius IX (Francisco Cuadros y David Zahonero)
5é Premi a la Falla 24 Cadis-Literat Azorín (Toni Ramos Asensi)
6é Premi a la Falla 229 Antonio Molle-Gregorio Gea (Francisco J. Cuadros y David Zahonero)
7é Premi a la Falla 133 Reina-Vicent Guillot (Lorenzo Santana)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1r Premi a la Falla 97 Sèneca-Iecla (Santiago Muñoz Girón)
2n Premi a la Falla 350 Tribunal de les Aigües (Sergio Rodríguez Pons)
3r Premi a la Falla 90 Nador-Miraculosa (Francisco Olivares y Juan Valencia)

Secció 17a.

Estes són les falles premiades de la secció 17ª

1r Premi a la Falla 50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Iván Tortajada Estellés)
2n Premi a la Falla 331 Marqués de Solferit (Teo Chichanova)
3r Premi a la Falla 58 Sevilla-Dénia (José Ramón Lisarde Ferrer)
4rt Premi a la Falla 344 Polo y Peyrolón-Ciutat de Mula (Juan Manuel Varó Corbí)
5é Premi a la Falla 51 Carretera d’Escrivà-Coop. de Sant Ferran (Toni Ramos Asensi)
6é Premi a la Falla 252 Maria Ros-Sant Tomàs (La Comisión)
7é Premi a la Falla 333 Mestre Serrano-Alacant (Gotes de foc C.B.)
8é Premi a la Falla 263 Salvador Giner-Gregori Gea (Agustín Torralba Soto)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1r Premi a la Falla 348 Cadis-Mossén Femenia-Puerto Rico (La Comissió)
2n Premi a la Falla 344 Polo y Peyrolón-Ciutat de Mula (Juan Manuel Varó Corbí)
3r Premi a la Falla 311 Castielfabib-Marqués de Sant Joan (Reyes Pe)

Secció 18a.

Estas son las fallas premiadas de la sección 18a

1r Premi a la Falla 230 Mossén Josep Cuenca-Pinedo (Manuel José Blanco Climent)

2n Premi a la Falla 195 Gravador Jordán-Escultor Pastor (Ángel Navarro Requena)

3r Premi a la Falla 224 Sequiota, pl.-El Palmar (Ximo Esteve Mares)

4rt Premi a la Falla 258 Calvo Acacio (Vidal Rafael Garrido Gavidia)

5é Premi a la Falla 357 Moreria, pl. (Mª Teresa Meliá Santamaría)

6é Premi a la Falla 272 Menéndez y Pelayo-Catalunya (Víctor Navarro Granero)

7é Premi a la Falla 213 Vivons-Romeu de Corbera (Vicente Zacarés Carrió)

8é Premi a la Falla 306 Cedre-Explorador Andrés (Marco Antonio Ceballos García)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 230 Mossén Josep Cuenca-Pinedo (Manuel José Blanco Climent)

2n Premi a la Falla 198 Àngel, pl. (Fet d’encàrrec)

3r Premi a la Falla 258 Calvo Acacio (Vidal Rafael Garrido Gavidia)

Secció 19a.

1r Premi a la Falla 389 Manuel Melià i Fuster-María Fernanda D’Ocón (Javier Rico Catalán)

2n Premi a la Falla 8 Murillo-Palomar (Sevior & Priol Arts (Juanjo Sevior))

3r Premi a la Falla 339 Blanqueries (Manolo Rubio (diseño de Alejandro Rubio))

4rt Premi a la Falla 237 Senent Ibáñez-Massarrojos (Francisco Olivares y Juan Valencia)

5é Premi a la Falla 273 Regne de València-Mestre Serrano (Alejandro Cano Hernández)

6é Premi a la Falla 4 Portal de la Valldigna-Salines (Vicente Espeleta García)

7é Premi a la Falla 305 Universitat Vella-Patriarca, pl. (Fet d’encàrrec)

8é Premi a la Falla 233 Av. De la Plata-La Senyera (Javier Capella Claramonte)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 8 Murillo-Palomar (Sevior & Priol Arts (Juanjo Sevior))

2n Premi a la Falla 339 Blanqueries (Manolo Rubio (diseño de Alejandro Rubio))

3r Premi a la Falla 4 Portal de la Valldigna-Salines (Vicente Espeleta García)

Secció 20a.

Estas son las comisiones premiadas en la sección 20ª

1r Premi a la Falla 200 Carcaixent-Compromís de Casp (Alejandro Cano Hernández)

2n Premi a la Falla 196 Guillem Sorolla-Recaredo (Alejandro Cano Hernández)

3r Premi a la Falla 190 Mare de Déu de la Fontsanta (Lorenzo Fandos Ayoro)

4rt Premi a la Falla 268 Isaac Peral-Misser Mascó (La Comisión)

5é Premi a la Falla 356 Evarist Bas-Cullera (La Comisión)

6é Premi a la Falla 48 Creu i Mislata (Alejandro Santaeulalia Serrán)

7é Premi a la Falla 99 Ferran el Catòlic-Erudit Orellana (ArtdeFoc Creaciones Artísticas S.L.)

8é Premi a la Falla 323 Fontcalent-Lebon (Juane Cortell Dacsa)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 268 Isaac Peral-Misser Mascó (La Comisión)

2n Premi a la Falla 99 Ferran el Catòlic-Erudit Orellana (ArtdeFoc Creaciones Artísticas S.L.)

3r Premi a la Falla 373 Antiga Senda de Senent-Albereda (José Fco. Gómez Fonseca)

Secció 21a.

Estas son las Fallas ganadoras de la sección 21ª

1r Premi a la Falla 46 Baix-Mesó de Morella (Vicente Domínguez Pérez)
2n Premi a la Falla 92 En Sendra-Coll, pl. (Mª Teresa Meliá Santamaría)
3r Premi a la Falla 271 Mossén Milà, pl. (José Jarauta Navajas)
4rt Premi a la Falla 36 Guillem de Castro-Triador (Celso Sierra Barberá)
5é Premi a la Falla 297 Hernández Lázaro-Vall de la Ballestera (Isidro Martínez Aparicio)
6é Premi a la Falla 248 Saineter Arniches-Arquitecte Ribes (Santiago Parrado Dobón)
7é Premi a la Falla 379 La Vall d’Albaida-La Canal de Navarrés (Mª Carmen Baeza Brotons (Carbae))
8é Premi a la Falla 119 Burjassot-Carretera de Paterna (Francisco Martos Sánchez)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1r Premi a la Falla 46 Baix-Mesó de Morella (Vicente Domínguez Pérez)
2n Premi a la Falla 248 Saineter Arniches-Arquitecte Ribes (Santiago Parrado Dobón)
3r Premi a la Falla 364 Pius XII-Jaume Roig (Santiago Parrado)

Secció 22a.

Estas son las comisiones premiadas en la sección 22ª

1r Premi a la Falla 253 Pi i Margall-Arturo Cervellera (Xaume Torrent Arenas)
2n Premi a la Falla 280 Doctor Berenguer Ferrer, pl. (José Ramón Lisarde Ferrer)
3r Premi a la Falla 369 Poetes Anònims-El Real de Gandia (La Comisión)
4rt Premi a la Falla 313 Poble, pl.-Sant Roc (Cristian García Carrasco)
5é Premi a la Falla 172 Pérez Galdós-Jesús-Mestre Sosa (Sergio Lis Abril y Alfredo Villena López)
6é Premi a la Falla 385 Vicent Castell Maíques, pl. (Francisco Cuadros y David Zahonero)
7é Premi a la Falla 98 Mestre Aguilar-Maties Perelló (La Comisión)
8é Premi a la Falla 256 Blasco Ibáñez-Mestre Ripoll (Alejandro Cano Hernández)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1r Premi a la Falla 134 Vilanova de Castelló-Horticultor Galán (La Comisión)
2n Premi a la Falla 128 Mestre Valls-Mariner Albesa (La Comisión)
3r Premi a la Falla 280 Doctor Berenguer Ferrer, pl. (José Ramón Lisarde Ferrer)

EL MÉS LLEGIT

Tres anys i cinc mesos de presó per calar foc a la casa de la seua parella

Va espentar a la víctima i va destrossar televisors, telèfons, la cortina i el cristall del bany de l'habitatge

Detinguts dos menors més per les agressions sexuals a Burjassot

La Policia Nacional ha detingut a dos menors més per la seua presumpta implicació en l'agressió sexual ocorreguda a Burjassot

Els contagis de covid es dupliquen i els morts es disparen en la Comunitat Valenciana

Sanitat ha notificat 8.789 nous positius i 18 nous morts per coronavirus

Es deixa oblidat la bossa després de ser sorpresa intentant robar en un comerç de Petrer

Va ser el propietari de l'establiment, situat en el barri de la Frontera, qui va donar avís a la Policia Local que va traslladar a les seues patrulles al lloc